21. května 2005 (21. kolo)

(hřiště U sběrny, Spořilov)

2x37 minut

 

ČERVENÍ  -  ZELENÍ     16 : 7  (9 : 2)

 

Červení :

Karel Liška – Tomáš Lojka, Jiří Zima, Jakub Zelenka, Ríša Heřbolt

 

Zelení :

Vojta Zima – Pavel Černý, Andreja Stojkovič, Petr Fassati, Jula Mařík

 

Branky :

Ríša Heřbolt 5, Jakub Zelenka 4, Jiří Zima 3, Tomáš Lojka 3, Karel Liška 1 Andreja Stojkovič 2, Jula Mařík 2, Petr Fassati 2, Pavel Černý 1

                        

Nejlepší hráč :              Jakub Zelenka (4)

  (číslo v závorce znamená, pokolikáté v tomto ročníku)

 

Nejhorší hráč :             Vojta Zima (1)

 

Nejlepší brankář :        Karel Liška (4)

 

Sestava kola :               Jiří Zima (7), Ríša Heřbolt (6), Jakub Zelenka (11), Tomáš Lojka (8)

 

Psychopat :                   Ríša Heřbolt (2)

 

Penalty :                       Vojta Zima (1) – 3. kolo

 

Absence v Harmony  :    0 !!!!

 

Diváků :                        4 + 2 psi

 

Stav pokladny :            5748, – Kč

 

Komentář :

Nádherné, slunečné počasí, lepšící se terén, perfektní zápas pro jedno mužstvo, trápení pro druhé. Hned po volbě hráčů padla na některé zelené deprese a dle slov Karla Lišky zahodil Pavel Černý flintu už před zápasem až do zahrad domkářů. Pole s žitem nikde v okolí nebylo. Zápas se opravdu vyvíjel dosti jednoznačně. Nebylo to úplně jednoznačně kvalitou červených a malou dušičkou zelených, ale třeba i nerovným bojem s následky páteční noci u opory minulých kol Vojty Zimy. U červených byl v prvém poločase k neudržení kronikář, dokud mu ve vedru nezačaly docházet síly a nezačal se stahovat dozadu. Jednoznačný poločasový výsledek věštil debakl zelených. Ve druhém poločase zelené ještě zburcovali AndrejaJulou, ale i jim došly fyzické, naštěstí nikoli psychické síly. Do hry se ve druhé půli dostali i Pavel Černý a Petr Fassati, ale dnes to už opravdu nestačilo. Kdyby u červených nepřevládla radost ze hry a zbytečných kombinací a nechtěli chodit až do kuchyně, mohli se hravě dostat nad dvacet vstřelených gólů. Střelecky se ukázal Ríša Heřbolt, Jakub Zelenka si odvedl své. Radost ze hry dnes dával nepokrytě najevo i Tomáš Lojka, který úplně zapomněl na své trápení. Během nepřítomnosti své manželky si totiž pořídil – chvíle napětí – naštěstí jen malou motorku. Už v pátek večer přemýšlel, jak to Gábině vysvětlí a vynahradí. Něco malého ze zlata zamítl, ale bazének prý nečekaně brzy a sám zprovozní. Andreja dnes v Harmony seznámil s neúplným seznamem finančních přispěvovatelů do klubu. Vede Milan Miga, přestože po operaci ruky teď párkrát nebyl. I kvůli jeho posledním absencím, slabší docházce Tomáše Bohuslava a rekonvalescenci Ivana Kohna je v posledních kolech v brance bez konkurence Karel Liška, teď už nejenom čáp, ale i brankářský pavouk.

Na Plácku dnes v ranních hodinách proběhla i minibrigáda. Stárnoucí předseda, který již ráno nemůže spát, vyzvedl v 7,00h také stárnoucího kronikáře a pak společně s Martinem Zelenkou popracovali na zabetonování stojanu na kola, natření zábradlí, položení dlaždic, vyřezání křovisk a srovnání terénu v okolí schodů. Martin Zelenka, který dobíral penicilín a na zápas si ještě netroufal, pokračoval v pokládání obrubníků po celou dobu zápasu. Troufám si tvrdit, že kdyby se dnes nechal navolit do branky červených, určitě by se tak neunavil, jako s obrubníky a betonem.

Důležité informace pro příští týden:

1.     Soutěžní zápas na Plácku se hraje mimořádně již v pátek 27.5. Příchod v 18,00 hod. Informujte všechny, co nemají přístup k internetu.

2.     V sobotu 28.5. od ca 11 do 15 hodin se na Plácku hraje turnaj za účasti 2 mužstev z Frankfurtu nad Mohanem. Plácek by měl také dát dohromady 2 mužstva, tak přijďte v hojném počtu. Plzeňské pivo se bude hráčům nalévat zdarma, Táňa bude grilovat krkovičky. Ty budou pro nás za lidovou cenu, Němce pohostíme, abychom se na podzim ve Frankfurtu recipročně dočkali téhož.