MORAVA 2005

Z výborně připraveného a po všech stránkách zdařilého zájezdu na Moravu ve dnech 17. – 18. 9. 2005 přinášíme stručně slovem i obrazem pár informací. Byť jsme nenavštívili klasický vinný sklípek, domácího burčáku a vína bylo i letos požehnaně.

17. září 2005

FKPS - FK Pohořelice         4  :  0  (2 : 0)

Sestava FKPS : Pavel Pokorný – Jan Hruška, Martin Zelenka, Karel Liška, Leoš Scheiber – Tomáš Kotrč, Jakub Zelenka, Pavel Černý - Vlastimil Hrdlička, Martin Lehocký, Jiří Englich – střídali  Milan Miga, Petr Němec

Branky za FKPS : Jakub Zelenka, Jiří Englich, Martin Lehocký a Milan Miga po 1

Komentář:

Na úvod je třeba uvést, že hráči Plácku dnes nastoupili ve zcela nových červenozelených dresech, v černých trenýrkách a černých stulpnách (brankářský dres je převážně žlutý), které svou osobní iniciativou pro klub zajistil předseda Jakub Zelenka, a to coby sponzorský příspěvek v ceně 20000,-Kč od Pavla Čelikovského ze spořilovské restaurace Euréka. Jakubovi Zelenkovi i Pavlu Čelikovskému patří náš velký dík!!!

Vlastní utkání začalo opatrně a prvých 5 minut se nic podstatného nedělo. Plácek měl trochu více ze hry, ale nijak výrazně. V 5. minutě jsme měli štěstí, když Martin Zelenka reklamoval u neexistujícího postranního rozhodčího ofsajd. Chybu si stačil uvědomit a unikajícího hráče doběhnout. Až v 16. minutě vypíchl protihráči Jakub Zelenka míč, obešel i brankáře a bylo to 1:0. Ve 21. minutě zvýšil vedení Jirka Englich, kdy se nemýlil po hlavičce Milana Migy a zpětné přihrávce Tomáše Kotrče. Další převaha Plácku byla neplodná a ze zbytečně ztracených či nevrácených míčů trpěl zvláště Martin Lehocký. Pavel Pokorný v brance měl práci jen se střelami zdálky a ty likvidoval jistě a spolehlivě. Hned v 1. minutě druhého poločasu nebezpečně hlavičkoval Milan Miga, koníčkem ale ca ze 3 metrů přestřelil. V dalších minutách si Martin Lehocký stěžoval na zlé sny, pak ale tvrdě vypálil a protivníkův brankář jen s vypětím sil vyrazil jeho ránu mimo branku. Ve 48. minutě ještě Jirka Englich přestřeluje z vyložené pozice, ale již v 52. minutě naservíroval Martin Zelenka ideální přihrávku Martinovi Lehockému a ten se z 1 m již nemýlil a bylo to 3:0. To se již hrálo za mírného deště, stále citelného chladu a větru. Hráči Pohořelic se ještě snažili zkorigovat, obětaví obránci Plácku však skákali do střel zblízka a střely zdálky chytal jistý Pavel v brance. V 60. minutě padl čtvrtý gól Plácku. Tomáš Kotrč odcentroval zprava, Milan Miga šel za míčem až k brankáři a z bezprostřední blízkosti stačil skórovat - 4:0. Přišly i další šance - v 63.minutě nastřelil zdálky Pavel Černý pravou tyč, v 65. minutě naopak soupeř zahrozil jedovatou dalekonosnou střelou.V 70. minutě poslal Honza Hruška Petra Němce do ideální pozice, ten však těsně minul. Krátce před koncem ještě Karel Liška v poslední chvíli zachránil čisté konto svého brankáře, na druhé straně ještě nebezpečně hlavičkoval Martin Lehocký. No a konečně v poslední minutě zašpinil dres i Pavel Pokorný, kdy se vrhl po poslední střele soupeře, ta šla ale těsně vedle.

Utkání (hrané 2x40 minut) bylo pohledné, klidné a vedené férovým způsobem z obou stran. Větší vyhranost a fyzická kondice rozhodly ve prospěch hráčů Plácku. Po utkání následovalo společné posezení u jídla, burčáku, vína a hudby, jež se pro některé protáhlo až téměř do kuropění. Závěrem je možno konstatovat, že i letošní zájezd do Pohořelic se po všech stránkách vydařil.