Jílové 2005

Dne 19.11.2005 od 14 hodin odehrál Plácek další ze svých vydařených přátelských utkání, tentokráte se starou gardou FC Jílové, a to na nové trávě třetí generace v Jílovém.

FC Jílové - FKPS  1  :  11  (1 : 5)

Sestava FKPS : Karel Liška – Leoš Scheiber, Miroslav Vospálek, Jula Mařík, Tomáš Lojka – Tomáš Kotrč, Jakub Zelenka, Pavel Černý, Dan Korda - Jan Hruška, Michal Záruba – střídali  Jaroslav Richter, Jakub Mařík, Jiří Zima Utkání rozhodoval Martin Zelenka

Branky za FKPS : Jakub Zelenka 3, Michal Záruba 2, Jan Hruška 1, Tomáš Kotrč 1, Jaroslav Richter 1, Dan Korda 1, Jiří Zima 1, Jula Mařík 1

Komentář:

Před utkáním bylo nutno odklidit z hrací plochy ca 10cm vrstvu čerstvě napadaného těžkého sněhu. Pořadatelé do našeho příjezdu uklidili jednu polovinu hřiště, zbytek byl uklizen společnými silami. Vlastní utkání začalo náporem hráčů Plácku, kteří se po účinném presingu ujali Honzou Hruškou vedení již zhruba ve 2. minutě utkání. Ve 4. minutě se poprvé předvedl brankář Karel Liška, který včasným vyběhnutím zmařil prvou šanci Jílového. Pak začal úřadovat Jakub Zelenka, který nejprve zvýšil na 2:0 a záhy po chybě protihráče upravil již na 3:0. Nápor Plácku ale nepolevoval – Jarda Richter nejdříve ze slibné šance přestřelil branku, z další šance však již hlavou nezadržitelně skóroval a bylo to 4:0. Za tohoto stavu se poprvé a naposledy prosadil soupeř, kterému se hlavičkou z malého vápna podařilo snížit na 1:4. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, Dan Korda nejprve odvrátil trestný kop za faul Leoše Scheibera a z protiútoku sám hlavou skóroval a uzavřel poločasové skóre na 5:1. Do konce prvého poločasu se totiž už moc nedělo, neběhalo se a hrálo se povětšinou ve středu hřiště. Obraz hry s převahou mužstva Plácku se nezměnil ani ve druhém poločase. Nejdříve završil čistý hat-trick Jakub Zelenka (dle jeho slov prvý na velkém hřišti!!!), kdy zužitkoval závar před brankou po nedůrazném odkopu Jílového. V další části hry přišly velké chvíle Karla Lišky. Nejprve zachránil svou bránu po chybě obrany, vzápětí podruhé zmařil šanci protihráče, který již byl před ním zcela osamocen a potřetí výrazně zabodoval, když prudkou hlavičku z malého vápna dokázal vyškrábnout na roh. Sami hráči Jílového ho nepoznávali a byli z něj úplně zoufalí. Poté už definitivně převzali iniciativu hráči Plácku a jejich lepší technická vybavenost a především mnohem lepší fyzická kondice je dovedly k vysokému vítězství. Postupně zvyšoval Tomáš Kotrč na 7:1, kdy se nejlépe orientoval před brankou a skóroval po předchozí tvrdé střele Pavla Černého. Poté následovala krásná akce tria Černý, Mařík, Záruba, která však skončila pouze střelou Michala Záruby už v pádu mimo branku. Následovaly další šance Michala Záruby, hlavička Dana Kordy po rohu a konečně osmý gól z kopačky Michala Záruby po utěšené kombinaci s Jardou Richterem po závaru před soupeřovou brankou. Poté měl velkou šanci Jiří Zima, zamířil ale vedle. Až další ideální přihrávka Michala Záruby do uličky Jiřímu Zimovi vedla ke zvýšení na 9:1. Pak se ještě střelecky prosadil Jula Mařík, kdy dělovkou z malého vápna nedal soupeřovu brankáři šanci a vývoj skóre ukončil střelou zdálky Michal Záruba. To již bylo vše, neboť rozhodčí Martin Zelenka záhy celý zápas ukončil. K jeho rozhodování nebyly zásadní připomínky, i když vzhledem k jednoznačnému vývoji skóre měl svou úlohu relativně ulehčenou. Co nám jedině kalilo radost, byl fakt, že nikdo nevzal fotoaparát k zachycení momentek z utkání. To se příště již nesmí opakovat! Po utkání následovalo společné posezení mužstev v restauraci Na hřišti, ze kterého se hráči obou mužstev jen pomalu vytráceli. No a jak dopadli ti, kteří se v Jílovém zdrželi možná až do odjezdu posledního autobusu, to se dozvíme až v zápise ze 48. soutěžního kola z neděle 20.11.