16.7.2005

Dnešního dne se od 16,15 h uskutečnilo na Stadionu přátelství na Strahově  přátelské utkání mezi týmy FK Plácek Spořilov, ČR a International FC, Velká Británie.

FK Plácek Spořilov -  International FC 5 : 7 (3 : 2)

Sestava Plácku: Karel Liška – Jula Mařík, Martin Zelenka, Pavel Šmejkal, Jiří Zima, Jakub Zelenka, Tomáš Kotrč, Přemysl Moučka, Jan Zelenka, Aleš Kozubek, Pavel Pokorný, střídali Andreja Stojkovič a Jakub Krijt

Góly Plácku: Jakub Zelenka 2, Pavel Pokorný 2, Tomáš Kotrč 1

Komentář:

Stejně krásné počasí jako při našem posledním utkání na Strahově (20.5.2005 s FC Lion) přivítalo dvě na pěkný fotbal nažhavená mužstva. Od samého začátku se hrálo s plným zaujetím a z obou stran se snahou uspět. I když hráči Plácku měli opticky více ze hry, poměrně brzy prohrávali 0 : 2, a to po vlastním gólu tísněného July Maříka a jedné vydařené akci soupeře. Plácek se nevzdával a ještě do konce prvého poločasu se hráčům po utěšených akcích podařilo otočit na vedení 3 : 2, a to ještě neproměnil Honzou Zelenkou penaltu. Ve velmi dobrém výkonu pokračoval Plácek i v úvodu druhého poločasu, kdy IFC se prakticky nedostával za polovinu a Plácek již vedl 5 : 2. Už to vypadalo, že vše bude jen otázkou výše skóre, zvláště když šance Plácku se rodily jak na běžícím páse. Přišel však nečekaný trest. Hráči IFC se prostě nevzdali a když se jim z ojedinělé akce podařilo snížit, neuvěřitelně ožili. Zvýšené úsilí IFC, nervozita z neproměněných šancí Plácku a tvrdší hra obou mužstev vedla k jiskření mezi hráči, které rozhodčí vyřešil pětiminutovým vyloučením po jednom hráči na každé straně. Hra se nyní zklidnila, ale herně i gólově měli až do konce utkání převahu hráči IFC. Ti také dovedli utkání do vítězného konce. Z hráčů Plácku dnes nikdo vyloženě nezklamal, ale ani nikdo nezazářil tak, aby strhnul ostatní. Příčinou prohry Plácku bylo předčasné uspokojení z „bezpečného“ náskoku, neproměňování vyložených šancí a nedostatečná bojovnost a psychická odolnost některých hráčů při nepříznivém vývoji utkání. Též vývoj skóre napovídá hodně: 0 : 2, 5 : 2 a 5 : 7. Výsledná frustrace hráčů Plácku se snad příště promítne do zodpovědnějšího a bojovnějšího výkonu s nějakým dalším kvalitním soupeřem na podobně kvalitním hřišti, jako je na Strahově.