20.5.2005

Dnešního dne se od 18,15 h uskutečnilo na Stadionu přátelství na Strahově  přátelské utkání mezi týmy FC Lion, Velká Británie a FK Plácek Spořilov, ČR.

 FC Lion -  FK Plácek Spořilov 1 : 1 (0 : 0)

Sestava Plácku: Karel Liška – Jula Mařík, Milan Němeček, Leoš Scheiber, Tomáš Lojka, Ríša Heřbolt, Jakub Zelenka, Pavel Černý, Jakub Mařík, Vojta Zima, Roman Jerie, střídali Jiří Zima a Andreja Stojkovič

Góly: John Bolton 1 - Jula Mařík 1

Komentář:

Na sluncem zalité větrné strahovské hoře se nehnul ani lísteček. Přes pozdní začátek bylo ještě teplo a perfektní terén očekával perfektní výkony. Hráči Plácku hned od začátku soupeře zatlačili na jeho půlku a vše vypadalo na jednoznačné vítězství. Gól však stále nepřicházel. Angličané bojovali, neustále se hlasitě povzbuzovali, žádný míč pro ně nebyl ztracený a dobře hráli dozadu. Z branky je organizoval vysoký brankář, bránili prakticky všichni. Jediná pořádná šance Plácku skončila střelou do tyče. Ve druhém poločase dokázali Angličané využít jedné chyby Plácku ke skórování, stále dobře bránili a snažili se natahovat čas, jak to jen šlo. Z velkého tlaku vytěžil Jula Mařík alespoň vyrovnávací gól, další šance několika spoluhráčů zůstaly nevyužity. Zápas to nebyl kdovíjaký, ale zahrát si na pěkném travnatém hřišti, za krásného počasí a ještě za řízení profesionálního rozhodčího není nikdy k zahození. Od soupeře jsme navíc dostali jejich dres s podpisy hráčů a BEST SPORTING REGARDS TO PLACEK SPORILOV.

 

FK Plácek Spořilov FC Lion Football match Football match

Goalkeeper FK Plácek Spořilov