2.5.2005

Dnešního dne se od 18,15 h uskutečnilo na hřišti v Přední Kopanině  přátelské utkání mezi týmy DHL Praha a FK Plácek Spořilov.

 

DHL Praha -  FK Plácek Spořilov 2 : 4 (1 : 0)

 

Sestava Plácku: Tomáš Bohuslav – Jula Mařík, Martin Zelenka, Leoš Scheiber, Tomáš Kotrč, Jakub Zelenka, Dan Korda, Jiří Zima, Tomáš Lojka, Pavel Černý, Pavel Pokorný

Góly Plácku: Dan Korda 2, Pavel Černý 1, Tomáš Lojka 1

 

Komentář:

Nejteplejší den v Praze a okolí od roku 1775 (29,7 oC v 15 hodin v Klementinu) způsobil, že k utkání se dostavilo pouze 10 statečných hráčů Plácku. Hráčů DHL byl naopak dostatek, a tak nám mohli vrátit jedenáctého Jakuba Zelenku, který byl původně nominován za DHL. Celý prvý poločas hráči Plácku neefektivně tlačili, do šancí se ale nedostávali. Tomáš Bohuslav si v brance stěžoval, že ho koušou mouchy, pak však aniž by si pořádně šáhl na míč, dostal z ojedinělého útoku DHL gól. Plácek pokračoval v tlaku, který se ještě zvýraznil ve druhém poločase a který již vedl k vypracování několika velmi slibných příležitostí. Druhá vydařená akce DHL ale vedla k druhému gólu a s Pláckem to nevypadalo dobře. Naštěstí vydařená hlavička Dana Kordy znamenala kontaktní gól a na hrišti jako by náhle byli jen hráči Plácku. Z mnoha šancí se ujaly alespoň dvě a Plácek vedl. Pěkným gólem uzavřel vývoj skóre Tomáš Lojka, který využil výhody po faulu na něj, neupadl, pouze nelidsky zařval a opřel se do míče tak, že ten málem protrhl síť. Ve velkém vedru byli v záloze či útoku velmi aktivní a nebezpeční Dan Korda, Pavel Černý, Jakub Zelenka a Tomáš Lojka, v obraně spolehliví Martin Zelenka, Leoš Scheiber i Jula Mařík. Nejlepším hráčem byl dnes Dan Korda, kterému jako kdyby vedro vůbec nevadilo, dopředu byl nebezpečný, stíhal se vracet, fauloval jen příležitostně a do diskuzí se téměř nepouštěl. Že by tedy přeci jen to vedro působilo? Zápas regulérně rozhodoval Jakub Zelenka, vůči kterému nebyly vážnější výhrady z žádné strany.